Belkide Yediğiniz Börek, Asrın Börek.

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

07:00 - 21:00

01 —

Adana Böreği


Tıpkı muhlamada olduğu gibi akışkan bol peyniri uzadıkça uzayan bir efsanedir bu. Önce bir porsiyon istersiniz. Sonra bir porsiyon daha. Sonra evdekilerde bu lezzeti tatmalı diyerek eve de alırsınız. Yetmez gün aşırı arar telefonla tepsi göndermemizi istersiniz. İşte Asrın'dan çıkan Adana böreği lezzeti böyledir. Tadına doyum olmaz.


02 —

Su Böreği Çeşitleri


Su böreği özeldir. Herkes o incecik yufkaları açamaz. Su böreği maharet ve ustalık ister. 19. yüzyılda Osmanlı mutfağının en ünlü böreklerindendir. Padişah kahvaltılarında mutlaka su böreği olmasını isterlermiş. Ve savaşlarda olmazsa olmaz lezzetlerden biriymiş. Asırlardan günümüze gelen bu lezzeti yiyebileceğiniz en iyi yer Asrın Börek'tir. Çünkü biz özeniyoruz.


03 —

Kol Böreği Çeşitleri


Türk mutfağımızın en lezzetli böreklerinden biri daha. Asrın Börek'te kol böreğini peynirli, ıspanaklı, kıymalı ve patatesli çeşitleriyle bulabilirsiniz. Evine alıp tadına bakan yüzlerce insan geri dönüp bizlere tarifini soruyor. Bizimkisi diğerlerine benzemiyormuş. Öyle diyorlar. Ama malesef tarifini veremiyoruz.:)


03 —

Çatal Böreği


Çatal böreği klasiktir. Mağazamızdan içeri girildiği gibi ilk ona bakılır. Çünkü adı üstünde elinizi sürmeden rahatlıkla yersiniz. Ah birde o çatalı batırdığınız andaki çıtırdaması yok mu? Üstü nar gibi kızarmış çıtır çıtır hali, ağzınıza attığınız andaki o his. Yanında sıcacık demli bir çay. Aman. Susuyoruz. Bizimde canımız çekti. Neyse siz konuyu anladınız. Sıradan bir börek değil yani. Bilin istiyoruz.


04 —

Kalem Böreği


Yemesi hem eğlenceli hemde pratik olan bu klasik börek en çok çocukların hoşuna gidiyor. Basit görünüşü sizi aldatmasın. Börek demek başlı başlı hüner isteyen bir konuysa, kalem böreği bunun basit gibi görünen ama en kötü yeme deneyimi yaşayacağınız böreklerden biridir. Size bir güzellik yapıp bu böreğin tarifini vereceğiz. Mağazamıza bekleriz.


03 —

Küt Böreği


İştah açan kokusu, altın sarısı rengi, tel tel katlarıyla aç olmasanız bile acıkıyorsunuz. Üzerine ister sade, dilerseniz pudra şekeri döktürün. Bu börek tarih kokar. Yiyebileceğiniz en sıradan böreklerden olmakla birlikte en farklı deneyimlerdendir. Yanına duble çay zaten şart. Ama bizlerden size güzel bir öneri bu böreğin üzerine biraz pudra şekeri döktürün ve sahleple tüketin. Bir deneyin. Bayılacaksınız.


Bir Telefonla Sipariş Ver 0535 924 46 14
Alo Börek